FORUMUMUZDAN DOSYA İNDİRİMİ VE RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

Join the forum, it's quick and easy

FORUMUMUZDAN DOSYA İNDİRİMİ VE RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumumuza Üye Olunuz Ve Facebook Sayfamıza Katılıp Arkadaşlarınızı Davet Ediniz
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Texas Holdem Poker Para Ve Kredi Hilesi..!!!
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:06 am tarafından herqeLe

» AkınSoft Octopus v5.48 Full‏
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptyPtsi Tem. 29, 2013 10:51 pm tarafından mutlu80

» exception processing message c0000013 parameters 75b4bf7c 4 75b4bf7 75b4b7c hatası çözümü
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptyPaz Nis. 14, 2013 10:52 pm tarafından fetih2030

» CengizHan 2 Hile - Hack
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptyÇarş. Ocak 23, 2013 11:30 pm tarafından ADMİN

» iyiyim zaaaaaaaaaaa xd
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptyPerş. Ocak 17, 2013 3:25 am tarafından teskoman

» Durum Begendirme Uygulaması Kurulum + Script + Video
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptyÇarş. Ocak 16, 2013 2:17 am tarafından teskoman

» Facebook fake index yapımı hesap çalma!
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptyÇarş. Ocak 16, 2013 2:16 am tarafından teskoman

» Sayfa üye & Abone Kasma & Durum Beğendirme
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptySalı Ocak 15, 2013 4:29 am tarafından teskoman

» Ücretsiz ligtv izlemek www.aslantv.somee.com
Danıştay Kararı için ne dediler.. EmptySalı Ocak 15, 2013 4:27 am tarafından teskoman

www.masterpvp.net.tc

İnternetHaber
İstatistikler
Admin iletişim
bot
Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Counter Powered by RedCounter

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Danıştay Kararı için ne dediler..

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Danıştay Kararı için ne dediler.. Empty Danıştay Kararı için ne dediler.. Çarş. Şub. 10, 2010 6:53 pm

babayorgun

babayorgun
WwW.MasterPvp.net.tc -- >Üye

WwW.MasterPvp.net.tc -- >Üye

Erdoğan: İdeolojik
Kaynak : yorumla.net - Linkleri Sadece Kayitli Uyelerimiz Gorebilir. Uye Olmak Icin Tiklayiniz... BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, "ideolojik" diye nitelediği Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararını Türkiye'nin geleceğine vurulmuş acımasız bir darbe olarak niteledi. "Değişime direnip engel çıkaran zihniyetin bu ülkeye ne faydası var" diyen Erdoğan, partisinin grup toplantısında şu mesajları verdi: "Biz eğitimin dar kalıplarından, skolastik düşünceden, kısır çekişmelerden arındırılması gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye'nin üniversitelerinin şekil tartışmalarıyla, kılık kıyafet, sakal bıyık tartışmalarıyla anılmasını üniversitelerimize çok büyük bir haksızlık olarak görüyorum. Ülkemiz BM güvenlik konseyinde üye olacak, bu sevilere yükselecek ama siz okulların üniversiteye girişlerinde ayrımcılık yapacaksınız. Siz hâlâ meslek liselerini tartışma konusu yapacaksınız. Başbakan imam hatip mezunu olduğu için mi bunları yapıyorsunuz? Çirkin bir şey, böyle bir yaklaşım olmaz."

Çubukçu: Hukuksuz
DANIŞTAY kararını "Hukuk açısından sorunlu bir karar" olarak değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, "Anayasanın temel prensiplerinden birisi de kuvvetler ayrılığıdır. Buna göre yürütmenin yargıya talimat vermesi mümkün olmadığı gibi; yargının da yürütmenin yerine geçerek, denetim yapması veya yürütmenin yetki alanına giren bir konuda düzenleyici işlem tesis etmesinde hukuka aykırılık görüyorum" dedi. Çubukçu şöyle konuştu: "YÖK, kaynağını Anayasa'dan alan bir kurumdur. Burada diyor ki 'Ben bu düzenlemeyi yapabilirim.' 1999'daki YÖK nasıl bu kararı alabildi ise YÖK aradan geçen 11 yıllık süreçte, aynı değişmeyen yasa maddesini kaynak göstererek böyle bir karar almıştır. 'O tarihte bu yetki kullanılabilir ama bugün kullanılamaz' demek hukuk açısından sorunlu bir yaklaşım bana göre."

Sağlam: Vazgeçilmeli
MİLLİ Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam, dünyada yaygın anlayışın, öğrencilerin 3'te 2'sinin meslek, 3'te 1'inin ise genel liselerde okuması yönünde olduğunu söyledi. Sağlam şunları dile getirdi: "1981'den 1998'e kadar, 17 sene Danıştay'ın telafisi imkânsız şeyler getireceğini savunduğu sistem uygulandı. Kimsenin de itirazı olmadı. 28 Şubat'ın etkisiyle o zamanın YÖK'ü bir karar aldı, orta öğretim başarı puanı değerlendirmesinde katsayı çarpımını değiştirdi. Bu da yaklaşık 20 puanlık bir farka yol açıyor. Bu yanlış anlayıştan hemen vazgeçilmeli. Bir an önce öğrenciler bu stresten kurtarılmalı. İmam hatipler bahane edilerek meslek liselerinin önü kesilmemeli."

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]