FORUMUMUZDAN DOSYA İNDİRİMİ VE RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

Join the forum, it's quick and easy

FORUMUMUZDAN DOSYA İNDİRİMİ VE RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumumuza Üye Olunuz Ve Facebook Sayfamıza Katılıp Arkadaşlarınızı Davet Ediniz
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Texas Holdem Poker Para Ve Kredi Hilesi..!!!
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:06 am tarafından herqeLe

» AkınSoft Octopus v5.48 Full‏
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptyPtsi Tem. 29, 2013 10:51 pm tarafından mutlu80

» exception processing message c0000013 parameters 75b4bf7c 4 75b4bf7 75b4b7c hatası çözümü
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptyPaz Nis. 14, 2013 10:52 pm tarafından fetih2030

» CengizHan 2 Hile - Hack
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptyÇarş. Ocak 23, 2013 11:30 pm tarafından ADMİN

» iyiyim zaaaaaaaaaaa xd
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptyPerş. Ocak 17, 2013 3:25 am tarafından teskoman

» Durum Begendirme Uygulaması Kurulum + Script + Video
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptyÇarş. Ocak 16, 2013 2:17 am tarafından teskoman

» Facebook fake index yapımı hesap çalma!
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptyÇarş. Ocak 16, 2013 2:16 am tarafından teskoman

» Sayfa üye & Abone Kasma & Durum Beğendirme
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptySalı Ocak 15, 2013 4:29 am tarafından teskoman

» Ücretsiz ligtv izlemek www.aslantv.somee.com
Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı.. EmptySalı Ocak 15, 2013 4:27 am tarafından teskoman

www.masterpvp.net.tc

İnternetHaber
İstatistikler
Admin iletişim
bot
Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Counter Powered by RedCounter

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Türkmenistan'da Türk Şirketinin Kurduğu Enerji Enstitüsü Açıldı..

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

babayorgun

babayorgun
WwW.MasterPvp.net.tc -- >Üye

WwW.MasterPvp.net.tc -- >Üye

Türk Sehil Şirketi Tarafından İnşa Edilen Türkmenistan Devlet Enerji Enstitüsü, Devlet Başkanı Gurbanguli [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Devlet Başkanı Yardımcıları, Sehil Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Çap'ın da Katıldığı Resmi Bir Törenle Açıldı.
Türk Sehil şirketi tarafından inşa edilen Türkmenistan Devlet Enerji Enstitüsü, Devlet Başkanı Gurbanguli [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], devlet başkanı yardımcıları, Sehil Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Çap'ın da katıldığı resmi bir törenle açıldı. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ayrıca, Türk Sedaş şirketin inşa ettiği müzenin açılışını yaptı, aynı şirketin kuracağı kütüphanenin de temelini attı. Türk şirketleri tarafından tamamlanmış projelerin Bayrak Bayramı arefesinde açılması açısından ayrı bir önem taşıyor.
Türkmenistan'ın Mari vilayetinde inşa edilen enstitü, ülkede enerji uzmanları ve mühendislerin yetişdirilmesinde önemli katkı sağlayacak.
Açılış törenine, bakanlar, yabancı misyon şefleri, Türk işadamları ve çok sayıda Türkmen vatandaşı katıldı. Halk dansları eşliğinde açılış alanına gelen [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], ülkesinde eğitim sektörünün geliştirilmesi için büyük önem verildiğini kaydetti. Ülkede yeni okulların, yüksek öğretim kurumların dünya standartlarında inşa edildiğini söyledi.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] , "Bugün açılışını yaptığımız yüksek öğretim kurumu 13 yıl önce kurulmuştu. İki fakülteden oluşan eğitim kurumunda elektrik ve makine sanayisi alanında uzmanlar yetişdirilecek"diye konuştu.
Daha sonra enstitütünün açılış kurdelesini kesen [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], resmi heyetle birlikte eğitim kurumunu dolaştı. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], laboratuvarda öğrenciler ile konuşarak, eğitimleri konusunda bilgi aldı.
Toplam 24 bin metre kapalı alanı bulunan enstitü, yaklaşık 30 milyon dolara mal oldu. Enstitü, idari bina, laboratuvar, derslik ve yurt olmak üzere beş bloktan oluşuyor. Ayrıca, öğrencilerin ders dışında spor aktiviteleri için spor salonları da inşa edildi. Eğitim kompleksin inşaatı yaklaşık 2 yılda tamamlandı.
Türkmenistan'ın ilk ağır sanayi tesisini de inşa Sehil şirketi, Avaza turizm bölgesindeki projeleri ile de ön plana çıktı. Türk şirketi, ülkede idari bina, yüksek eğitim kurumları, konut bina olmak üzere çok sayıda projeye imza attı.

MÜZENİN AÇILIŞI YAPILDI, KÜTÜPHANENİN TEMELİ ATILDI

Bir dizi projelerin açılışları için Mari vilayetinde bulunan Devlet Başkanı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], enstitü binası açılışından sonra Türk Sedaş şirketin inşa edeceği kütüphanenin temelini attı.

Daha sonra Sedaş'ın kurduğu Mari Vilayet Müzesi'nin açılışını yaptı. Sedaş şirketi, Türkmenistan'daki ilk projesini gerçekleştirmiş bulunuyor.
8 bin 400 metr kare kapalı alanda inşa edilen müzenin toplam maliyeti 18 milyon dolara mal oldu.
Müze Galkınış, arkeoloji, doğa ve etnografya bölümlerinden oluşuyor.
Türkmenistan, 19 Şubat tarihinde Bayrak Bayramı'nı kutlayacak. Bu bayram öncesinde inşa edilen tesisler, okullar, konut binalar törenle hizmete açılıyor.
Şölen havasında geçen açılışların büyük bir kısmını Türk şirketleri tarafından gerçekleştiriliyor.
Dün de Lotus Enerji şirketi inşa ettiği Ahal Devlet Elektrik Santrali törenle hizmete açıldı.
120 milyon avroya mal olan santral, ülkenin hem elektrik enerji ihtiyacını karşılayacak hem de elektrik enerji ihracatının arttırılmasına katkı sağlayacak

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]