FORUMUMUZDAN DOSYA İNDİRİMİ VE RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

Join the forum, it's quick and easy

FORUMUMUZDAN DOSYA İNDİRİMİ VE RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumumuza Üye Olunuz Ve Facebook Sayfamıza Katılıp Arkadaşlarınızı Davet Ediniz
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Texas Holdem Poker Para Ve Kredi Hilesi..!!!
1 yıl sonra yeniden Everest EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:06 am tarafından herqeLe

» AkınSoft Octopus v5.48 Full‏
1 yıl sonra yeniden Everest EmptyPtsi Tem. 29, 2013 10:51 pm tarafından mutlu80

» exception processing message c0000013 parameters 75b4bf7c 4 75b4bf7 75b4b7c hatası çözümü
1 yıl sonra yeniden Everest EmptyPaz Nis. 14, 2013 10:52 pm tarafından fetih2030

» CengizHan 2 Hile - Hack
1 yıl sonra yeniden Everest EmptyÇarş. Ocak 23, 2013 11:30 pm tarafından ADMİN

» iyiyim zaaaaaaaaaaa xd
1 yıl sonra yeniden Everest EmptyPerş. Ocak 17, 2013 3:25 am tarafından teskoman

» Durum Begendirme Uygulaması Kurulum + Script + Video
1 yıl sonra yeniden Everest EmptyÇarş. Ocak 16, 2013 2:17 am tarafından teskoman

» Facebook fake index yapımı hesap çalma!
1 yıl sonra yeniden Everest EmptyÇarş. Ocak 16, 2013 2:16 am tarafından teskoman

» Sayfa üye & Abone Kasma & Durum Beğendirme
1 yıl sonra yeniden Everest EmptySalı Ocak 15, 2013 4:29 am tarafından teskoman

» Ücretsiz ligtv izlemek www.aslantv.somee.com
1 yıl sonra yeniden Everest EmptySalı Ocak 15, 2013 4:27 am tarafından teskoman

www.masterpvp.net.tc

İnternetHaber
İstatistikler
Admin iletişim
bot
Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Counter Powered by RedCounter

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

1 yıl sonra yeniden Everest

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

11 yıl sonra yeniden Everest Empty 1 yıl sonra yeniden Everest Çarş. Şub. 24, 2010 7:24 pm

babayorgun

babayorgun
WwW.MasterPvp.net.tc -- >Üye

WwW.MasterPvp.net.tc -- >Üye

20.Yılını Kutlayan Cantek Nasuh Mahruki’ye Sponsor.

17 Mayıs 1995 yılında Everest’e tırmanan ilk Türk dağcı Nasuh Mahruki, Türkiye’nin lider soğutma markası Cantek sponsorluğunda 15 yıl sonra yine zirveye doğru yol alıyor.
30 Mart 2010 günü Katmandu’dan başlayacak ekspediyon 3 Haziran 2010’da tamamlanacak. Everest ekspedisyonunda Mahruki’ye Yılmaz Sevgül eşlik edecek. Bu yıl 20. Yıldönümünü kutlayan Cantek, zirve yolunda Nasuh Mahruki ile yürüyor.
Enerjini doğru kullan, zirveye tırman sloganı ile yolan çıkan Nasuh Mahruki bugün gerçekleşen basın toplantısında yeni tırmanış yolculuğunu basın mensupları ile paylaştı. 1995 yılında Everest dağına kuzey tarafından, Tibet üzerinden tırmanan Nasuh Mahruki Mart sonunda yeniden yollara düşüyor.

Özel bir tırmanış programı hazırlayan Nasuh Mahruki basın toplantısında şunları söyledi:

Bundan tam 15 yıl önce 17 Mayıs 1995 tarihinde, dünyanın en yüksek dağı 8850 metrelik Everest Dağı’nın ilk Türk tırmanışını gerçekleştirmiş, aynı zamanda dünyanın en yüksek noktasına ulaşan ilk müslüman dağcı olmuştum.
Profesyonel spor hayatımın en önemli başarılarından biri olan bu tırmanışın üzerinden geçen zaman içerisinde, Himalayalar’a ilgim ve tutkum artarak devam etti.
Bugüne dek beş 8000 metrelik tırmanış deneyip, Manaslu (8163m.) dağı hariç – ki o sezon hiç kimse tırmanamadı – dördünü [Everest (8848m.) – K2 (8611m.) – Lhotse (8516m.) – Cho Oyu (8201m.)] başarı ile tamamladım.

Everest dağına kuzey tarafından, Tibet üzerinden tırmandığım 1995 yılının ilkbahar sezonundaki ekspedisyonumdan 15 yıl sonra, bu kez güney tarafından Nepal üzerinden bu çok özel tırmanışı tekrar etmek istiyorum.
Bu kez, dağcılıkta en iyi anlaştığım ekip arkadaşlarımdan biri olan Yılmaz Sevgül’le birlikte bu denemeyi gerçekleştirmek istiyoruz.

Everest dağına hem güneyden, hem kuzeyden tırmanmayı başaran az sayıda dağcının arasına girmenin yanısıra, bu kez oksijen desteği almadan bu tırmanışı gerçekleştirmeyi planlıyorum.
Yılmaz Sevgül oksijen desteği alarak tırmanışı yapacak. Normal şartlarda dağcılar, 8000 metrenin üzerinde oksijen desteği ile tırmanışlarını sürdürürler. 1995 yılındaki Everest tırmanışımda sadece 8600 metrenin üzerinde oksijen kullanmıştım.
Everest’in ardından tırmandığım diğer 8000’liklerde oksijen kullanmadım. Türkiye’den bugüne dek 14 dağcı Everest Dağı’na tırmanmayı başardı, bunların tamamı oksijen desteği ile bu tırmanışı gerçekleştirdi.
Düşündüğüm şekilde başarabilirsek bu da Türk dağcılığında önemli bir ilk olacak.

Yüksek irtifanın düşük hava basınçlı ve düşük oksijen miktarlı ortamında, Everest ve K2 gibi yüksek 8000’liklere yapay oksijen desteği almadan tırmanmak, bir dağcının ulaşabileceği en üst düzey tırmanışlar arasındadır.
2000 yılında zorlu K2 dağına bu şekilde tırmanmayı başardıktan sonra, bu kez aynı şekilde Everest Dağı’na da temiz bir tırmanış yapmak istiyorum.

1995 yılındaki tırmanışımda da, diğer dağcıların aksine son kampta oksijenle yatmamış ve tırmanışta da, 8600 metredeki İkinci Step’in altına kadar da kullanmamıştım. Ancak ayak parmaklarımı dondurma riski meydana gelince, oraya kadar sırtımda taşıdığım oksijeni bu son etapta kullanmaya karar vermiştim.

Bu tırmanışta da aynı şekilde yanımda oksijen bulundurmakla birlikte, eğer herşey yolunda giderse ve şartlar uygun olursa, oksijen desteği almadan tırmanışı denemek istiyorum. Ancak yine benzer bir durum olursa oksijen desteği alarak Yılmaz'la birlikte tırmanışı tamamlayacağım.

Nasuh Mahruki tırmanışını 61 günde tamamlamayı hedefliyor.

Basın toplantısına katılan Cantek Soğutma Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Karaca “ Cantek; varlığının en önemli unsurlarından insan kaynağı eşliğinde, uluslar arası platformda kabul görmüş çağdaş uygulamaları ile sürekli ve emin adımlarla büyüyen bir kuruluştur.

Belirlediğimiz hedeflere doğru, kararlı bir şekilde ilerlediğimiz zaman, markamızın dünya pazarında da liderliğe ulaşacağına eminiz. Ortak bir güce sahip olup, enerjimizi doğru kullanıp beraber zirveye çıkmayı hedefliyoruz.
Bu yıl sektördeki 20. yılımızı kutluyoruz. 20 yıl içinde geldiğimiz noktada duyduğumuz gurur yeni ve büyük hedefler koyuyor karşımıza. Son yıllarda ağırlık verdiğimiz enerji tasarrufuna paralel bu yıl “Enerjini Doğru Kullan, Zirveye Tırman” sloganıyla yola çıktık.
Bu noktada zirvedeki isimlerle yürümenin doğru olacağına karar verdik. Nasuh Mahruki bizim için çok değerli bir isim, böyle bir projede kendisi ile bir araya gelmekten çok mutluyuz. Tırmanışın ilk ayağında ben de ekip ile beraber olacağım ve bu heyecanı kısmen de olsa onlarla beraber yaşayacağım.” dedi.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]