FORUMUMUZDAN DOSYA İNDİRİMİ VE RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

Join the forum, it's quick and easy

FORUMUMUZDAN DOSYA İNDİRİMİ VE RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumumuza Üye Olunuz Ve Facebook Sayfamıza Katılıp Arkadaşlarınızı Davet Ediniz
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Texas Holdem Poker Para Ve Kredi Hilesi..!!!
Kan içmekten artık bıktım EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 4:06 am tarafından herqeLe

» AkınSoft Octopus v5.48 Full‏
Kan içmekten artık bıktım EmptyPtsi Tem. 29, 2013 10:51 pm tarafından mutlu80

» exception processing message c0000013 parameters 75b4bf7c 4 75b4bf7 75b4b7c hatası çözümü
Kan içmekten artık bıktım EmptyPaz Nis. 14, 2013 10:52 pm tarafından fetih2030

» CengizHan 2 Hile - Hack
Kan içmekten artık bıktım EmptyÇarş. Ocak 23, 2013 11:30 pm tarafından ADMİN

» iyiyim zaaaaaaaaaaa xd
Kan içmekten artık bıktım EmptyPerş. Ocak 17, 2013 3:25 am tarafından teskoman

» Durum Begendirme Uygulaması Kurulum + Script + Video
Kan içmekten artık bıktım EmptyÇarş. Ocak 16, 2013 2:17 am tarafından teskoman

» Facebook fake index yapımı hesap çalma!
Kan içmekten artık bıktım EmptyÇarş. Ocak 16, 2013 2:16 am tarafından teskoman

» Sayfa üye & Abone Kasma & Durum Beğendirme
Kan içmekten artık bıktım EmptySalı Ocak 15, 2013 4:29 am tarafından teskoman

» Ücretsiz ligtv izlemek www.aslantv.somee.com
Kan içmekten artık bıktım EmptySalı Ocak 15, 2013 4:27 am tarafından teskoman

www.masterpvp.net.tc

İnternetHaber
İstatistikler
Admin iletişim
bot
Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Counter Powered by RedCounter

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kan içmekten artık bıktım

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Kan içmekten artık bıktım Empty Kan içmekten artık bıktım C.tesi Şub. 13, 2010 8:13 pm

babayorgun

babayorgun
WwW.MasterPvp.net.tc -- >Üye

WwW.MasterPvp.net.tc -- >Üye

Dünya sinemasını vampirler istila ederken, Türk sineması zombilere kucak açtı.

İlk zombi filmimiz “Ada: Zombilerin Düğünü”, vizyona girecek salon bulmakta güçlük çekmesine rağmen kendi hayran kitlesini yaratmayı başardı. Korku-komedi türlerini harmanlayan filmde rol alan Esra Ruşan ile buluştuk, yapımın perde arkasını konuştuk.

“Ada: Zombilerin Düğünü”, amatör kamerayla çekilmiş gibi. Çekimi nasıl yaptınız?
- HD formatta bir kamerayla çekildi ama amatör kamera ile çekilmiş hissi verilmesi için kurguda bir sürü efektler kullanıldı. Keşke el kamerasıyla çekilseydi de daha ucuza mâl olsaydı.

Siz bu projeye nasıl dahil oldunuz?
- Yönetmenler Murat Emir Eren ve Talip Ertürk ile çok eskiden tanışıyoruz. Bu projeden haberim vardı ama cast için başka isimlerden söz ediliyordu. Bir akşam bana yemeğe geldiklerinde senaryoyu da getirdiler ve filmde oynamamı istediklerini söylediler. Böylece ekibe dahil oldum.

Peki filmde zombiler tarafından yenileceğinizi öğrenince ne hissettiniz?
- Aslında çok daha önemli sahneler vardı ama makyaj çok meşakkatli olduğu için set gününü aşacaktık. Birçok sahne bu nedenle değişti. Hem korku, hem gerilim, hem komedi oynayıp hem de doğal olmak büyük bir egzersiz ve deneyim oldu benim için.

“Düğüne geldim sevgilimi yediler” cümlesi beni çok güldürdü filmi izlerken. Çekimler nasıldı peki?
- Çok acayip değil mi? Bir de bunu oynamak nasıldı düşünün! Düğünde eğleniyorsun ve sevgilin yeniyor. Çok eğlendik çekimlerde...

Özetle, Türkiye’nin ilk zombi filminde oynamak nasıldı?
- Benim için çok güzel bir deneyim oldu. Kariyerini çok fazla önemseyen bir oyuncu belki başarısından emin olamayıp yer almak istemeyebilirdi ama ben nine olduğum zaman torunlarıma “Türkiye’nin ilk zombi filminde oynadım” demek istiyorum.

BÜYÜK SİNEMALAR FİLMİ İSTEMEDİ

Filmin son halinden memnun musunuz?
- Bence “B tipi” dediğimiz türde en iyi film. Bu Talip ve Emir’in mizahıydı. Anlamak için, onların mizahını bilmek lazım. Herkesi güldürecek espriler yoktu filmde. Ama ortaya çıkan iş çok eğlenceli oldu. Kendi içinde hayranları bile oluştu. Dün tüm ekip, Ekşisözlük yazarlarıyla söyleşi yaptık mesela.

Çekimlerde aksilikler yaşandı mı?
- 1,5 gün makyaj beklediğim oldu. Adada kalamadığımızdan ve çekimler hep gece yapıldığı için çok yorucu bir 26 gün geçirdik. Sabah 6’da vapura binip, gece dönüyorduk. Çekimler sırasında jelibonların eritilmesiyle yapılan kanları içiyorduk. Çok fazla kan yuttuğum için bir ara mide sıkıntısı çektim.

Gösterimde sıkıntı yaşadınız mı?
- Salon sıkıntısı çektik. 60-70 kopya ile çıktık ama büyük sinemalara gösterime girme şansı bulamadık. Gişe yapmayacağı düşünüldüğü için filmi herkesin gittiği salonlarda oynatamadık.

METALLICA DİNLEYEN ASİ BİR KIZDIM

Gelelim size... Kimdir Esra Ruşan, oyunculuk işine nasıl bulaştı?
- Okula erken başladığım için 16 yaşında üniversiteye girdim. Bende hiçbir bilinç yoktu o zaman. Metallica dinleyen asi bir kızdım. Ailem öğretmenliği seçmemi istedi, düzenli bir işim olur ve üç ay izin yaparım diye. Okula başladım ama daha birinci sınıftayken sıkıldım. ıkinci yılımda okulun yüzme takımına girdim, ondan da sıkıldım. Üçüncü sınıfta ise diksiyon dersi alayım dedim. Güya Boğaziçi Üniversitesi’nde ileri zekalılar ve geri zekalılar üzerine master’ımı yapmak istiyordum. Favori Sanat Merkezi’nde eğitim alırken drama derslerine de girdim. 18 yaşındayken, oradaki hocalarımın yardımıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavlarına hazırlandım. Öncesinde hiç de iyi bir tiyatro seyircisi değildim oysa. Okulum bitmeden iki sınavdan da geçtim ve konservatuvara kabul edildim. Üstelik bunu sadece annem biliyordu.

Babanız ne tepki verdi öğrenince?
- “Tiyatrocular aç” diyerek gösterdi tepkisini. Aile meclisi toplandı, ben ağlayıp zırlayınca bu işi ne kadar çok istediğime inandılar. Sonra annem devreye girdi...

Anneniz ne yaptı?
- Zeliha Berksoy’la konuşmak için konservatuvara gitmiş. “Kızım öğretmen olsun önce, okulunu bitirsin. Zaten bu işi hobi olarak yapacak, sonra alın” demekmiş niyeti. Allah’tan Zeliha Hoca’yı bulamamışlar. Cumhur Hoca’yla karşılaşmışlar, ondan bu işin önemini dinlemişler. Annem eve gururla geldi! O sene devlet tiyatrosuna girdim, özel tiyatrolarda rol almaya başladım.

YENİ OYUN MARTTA PERDE AÇIYOR

Şimdi Bakırköy Belediye Tiyatroları’ndasınız. Rol aldığınız oyun ne zaman sahnelenecek?
- Kafka’nın “Dava” adlı romanından uyarlanan oyun, mart ayında perdelerini açacak. Beden diliyle de oynanan bir oyun olduğu için provaları uzun sürüyor. Çok yoğunuz ama bu yoğunluk daha güzel geliyor. Oyunda Kafka bir sabah uyandığında hayatı kabusa dönüşüyor. Bu kabusta da arkada 10 kişilik bir koro var. Ben de o koronun içindeyim.

Yer aldığınız dizilerin hepsi kısa süre yayınlandı. Neden?
- “Kurtlar Vadisi Terör”de yer alacaktım ama dizi ilk bölümde yayından kaldırıldı. Aynı ekip “Ayrılık” dizisini yaptı, altı bölüm oynadım, dizi bitti. O ‘olamama’ duygusu bana fazla geldi. “Aşk Yakar” projesi de tutmayınca bu sezon dizi yapmamaya karar verdim. şu anda hayatımda tiyatro var.

İLERİ VE GERİ ZEKALILALAR İÇİN OKUL AÇMAK İSTİYORUM

Aileniz, oynadığınız dizilerin tutmaması konusunda ne diyor?
- “Hep mi tırmalayacaksın? Okulunu hâlâ bitirebilirsin, af çıktı biliyorsun” diyorlar. Ama sonuçta istediğim işi yaptığım için benim adıma mutlular.

Öğretmenlik rafa mı kalktı şimdi?
- Hâlâ okul öncesi ileri zekalılar ile geri zekalılara drama yöntemiyle eğitim verebileceğim bir okul açmak istiyorum. Bunun için okulu tamamlayacağım.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]